Gruusia suvelõpureis Tbilisist Batumini!

08.10-15.10.2021

Gruusia, tänapäeval ka Georgia, see on maailma üks vanemaid kultuurihälle ja läbi sajandite muutumatu elustiil, ürgne loodus koos eestlasele hoomamatute mägedega. Gruusia, see on Musta mere äärsed kuurordid, veinid ja ülirikkalikud söögilauad, hoogsad tantsud ja tumedat verd sõbralik rahvas. Gruusia on tänapäeva eestlasele suuresti avastamata maa. Aga see on viga, mida saab parandada!

Venderloo korraldab 2021. aasta 8.-15. oktoobril ehk just siis, kui õhu- ja veesoe on ametliku turismihooaja lõpetanud Gruusias eestlasele sobiv, suur külaliste sagin lõppenud, aga küps kõik aias ja põllul kasvav, reisi pealinna Tbilisi ja superkuurort Batumi ning näitab ära ka kõik muu huvitava, mis nende kahe linna vahele jääb.

Tule kampa!

 

Reisikava

Reede, 8. oktoober 2021

Väljasõit kell 17 Pärnust Riia lennujaama, kust kell 23 väljub otselend Riia-Tbilisi.

Laupäev, 9. oktoober 2021

Maandume kell 3.30 Tbilisi lennujaamas, kus meid ootab kogu reisi ajaks meie käsutusse jääv mugav buss, et viia hotelli. Hotellis puhkame lennuväsimust lõunani ja seejärel läheme tellitud bussi ning kohaliku giidiga linnaekskursioonile. Miljonilinnas Tbilisis, kus segunevad nii hommiku- kui õhtumaa kultuur ja ajalugu, jätkub uudistamist õhtul omal käelgi ning muidugi tuleb kohe sukelduda gruusia köögi hõrgutiste maailma. Hatšapurid, hinkaalid, suus sulav šašlökk, mm-mm.

Pühapäev, 10. oktoober 2021

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame läbi maalilise looduse ja peatusega Gruusia kunagises pealinnas Mtshethas paaaritunnise tee kaugusel asuvasse müstilisse koobaslinna Upitsikhesse. Samas kõrval on Jossif Vissarionovitš Stalini sünnilinn Gori, kus Suurest Juhist endiselt väga lugu peetakse ja tema muuseumi külastada saame.

Lõunast sõidame kuulsa tervisevee linna Boržomi. Kui tavaliselt tuleb Boržomi mineraalvett kalli raha eest poest osta, siis seal saab seda tervisevedelikku lausa purskkaevust või kraanist lasta. Jääme sinna hotelli, saame õhtul patseerida, promeneerida ja end tervisega laadida.

Esmaspäev, 11. oktoober 2021

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame oma bussiga umbes kolme tunni tee kaugusel olevasse Kutaisi. See on linn, kus kunagi legendi järgi maabusid ka kuldvillakut otsinud argonaudid, ja mis olla Stalini lemmiklaulu Suliko sünnilinn.

Gruusia rahvaarvult (235 000) teine linn Kutaisi oli teisel aastatuhandel enne Kristust legendaarse Kolhise pealinnaks, esimese meie aja aastatuhande lõpus Imereetia keskusena sisuliselt Gruusia pealinn. Ajalugu säilitavad tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetav Bagrati katedraal ja linnalähedane Gelati klooster, kus teiste kuningate seas puhkab ka maa suurim valitseja David Ehitaja. 2018. aastani töötas Kutaisis Gruusia parlament, 2012. aastal avati selleks ülimoodne parlamendihoone. Linnaekskursioonil vaatame ära Bagrati katedraali linna kohal mäel, samuti moodsa (eks)parlamendihoone.  Seejärel ootab meid buss, et viia läbi ajaloolise Imereetia ja Guria, üle Surami kuru ja läbi mägedesse rajatud tunnelite 130 km kaugusele Batumi.

Teel külastame teemaparki ehk Mini-Gruusiat, mis annab losside ja kirikute väikeste makettide abil sellest maast kena ettekujutuse.

Õhtul majutume Batumi kesklinnas rannalähedasse hotelli.

Batumi, kauni kesklinna ja luksusliku rannapromenaadiga linn Musta mere ning lummavate mägede vahel võlub palmialleede, igal õhtul värviliste ja tantsivate purskkaevude, merepargi, võimalusega sõita üle linna köisraudteega, aga ka ülimaitsva kohaliku köögi ja kalaturuga, kus teie näidatud mereannist teile kohe roog tehakse. Batumi on unikaalse kliima ja vapustavate kontrastidega, samas ülisõbralike grusiinide linn, kus hinnad ja teenused meile väga taskukohased.

Teisipäev, 12. oktoober 2021

Hommikusöök hotellis, seejärel läheme kell 10 kohaliku giidiga jalgsi kahetunnisele linnaekskursioonile. Seejärel on vaba aeg Musta Mere rannal promeneerimiseks, põhjamaalasele veel soojas meres suplemiseks, kolmetasandilise (rannapromenaad ja pargid, uhked uusehitused, vanalinn) Batumi avastamiseks ning kohalikes toitlustusasutustes gruusia roogade nautimiseks.

Kolmapäev, 13. oktoober 2021

Päeval on võimalik koos reisisaatjaga või omal käel sõita gondliga üles mäele vaateplatvormile või kalaturule, kus saab valida kalad ning lasta need kohapeal puhastada ning praadida. Külastada saab kuulsat Batumi botaanikaaeda ehk dendroparki.

Õhtul sõidame mägedesse rahvusõhtule. See toimub koos kohalike muusikutega ühe kauni kose lähedal, kohe legendaarse kuninganna Tamara tuhandeaastase munavalgeliimiga koos seisva silla kõrval. Hinkaalid, hatšapurid, rikkalikult salatit ja tšatšat! Teel näeme, kuidas elatakse Gruusia mägikülades, kus igasse hütti jookseb gaas, aga teed on täis jalutavaid kariloomi.

Neljapäev, 14. oktoober 2021

Hommikul uudistame Batumi värvikat lõunamaa turgu, proovime nii tuntud kui tundmatuid looduse ande. Seejärel istume bussi ja võtame suuna taas Kutaisile.

Teel näeme Gruusia kümne loodusime sekka arvatud 100 miljoni aasta vanust 2,4 km pikka ja kuni 40 meetrit sügavust Martvili kanjonit, kus saame paadiga sõita ja väikese matkagi teha, ning külastame Skaltubo lähedal koobast, kuhu legendi järgi Zeus olla sõnakuulmatu Prometheuse aheldanud. See kaua suletud olnud, aga nüüd põhjalikult renoveeritud rohkem kui kilomeetrine maa-alune matk viib läbi kuue koopa, näitab stalaktiite ja stalagmiite, kivistunud koski, kardinaid, koopapärle ja maa-aluseid jõgesid. Prometheuse koopa väravakompleksis on meil ka lõunasöök.

Õhtuks jõuame Kutaisi, majutume hotelli.

Reede, 15. oktoober 2021

Hommikul kell 6.45 väljub lend Riiga, kus oleme kell 9. Istume meid oodanud Venderloo bussi ja oleme kella 12 paiku Pärnus.

Hind: 949€ kaheses toas koos hommikusöökidega

 

Hind sisaldab:

Otselende Riia-Tbilisi ja Kutaisi-Riia;

Bussitransporti Pärnust Riiga ja tagasi;

2 ööbimist Tbilisis koos hommikusöökidega kaheses toas;

1 ööbimist Boržomis koos hommikusöögiga kaheses toas

3 ööbimist Batumis koos hommikusöökidega kaheses toas;

1 ööbimise Kutaisis koos hommikusöögiga kaheses toas;

Kohalikke transfeere Gruusias;

Linnaekskursioone Tbilisis, Batumis ja Kutaisis;

Rahvuslikku õhtut Batumi lähedal mägedes;

Lisatasu eest:

Koht üheses toas;

Piletid vaatamisväärsustel;

Äraantav pagas;

Reisikindlustus;

Venderloo korduvreisijatele soodustused.

Pass peab kehtima 90 päeva alates 18.10.2021

Soovitame teha tervisekindlustuse.

Gruusiasse reisimine on Eesti kodanikule kehtiva passi alusel viisavaba.

Kohalik aeg on Eesti ajast 1 tund ees.

Gruusias on käibel rahvuslik valuuta lari (GEL), mille kurss euroga on umbes 1 euro = 2,45 lari.

Gruusias on kombeks anda teenindajale jootraha.

Gruusias peavad nii naised kui mehed pühapaikadesse sisenedes olema sündsalt riides.

Wizzairi ja Air Balticuga lennates saame tasuta kaasa võtta väikese käsipagasi.

Info ja registreerimine hiljemalt 08.09.2021

info@venderloo.ee

Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441

Registreeri Gruusia ringreisile 08.10-15.10.2021

2 + 4 = ?

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Print Friendly, PDF & Email