Valgevene 8.-12. mai 2019: reis täis üllatusi!

Reisikava:

8.05.2019

Varahommikul Pärnust väljasõit. Läbi Läti ja Leedu Valgevenesse, teel kaks peatust. Õhtuks jõuame Minskisse, kus enne hotelli majutumist käime vaatamas valgusmängu ultramodernse rahvusraamatukogu klaasfasaadil ning tõuseme vaateplatvormile.

Piinlikult puhas, euroopalike mallide järgi uusehitistega Minski kesklinn on pimedas illumineeritud ja nii kaunis kui ohutu paik õhtuseks jalutuseks.

9.05.2019

Hommikusöök hotellis. Lõunani vaba aeg, mil võimalik jälgida Minskis toimuvat suures isamaasõjas saavutatud võitu tähistavat traditsioonilist rahvapidu. Ei saa unustada, et Valgevenest käis sõda üle sakslaste Moskva poole minnes ning teist korda laastati seda maad ja rahvast, kui venelased sakslasi Berliini poole tõrjusid. Iga kolmas valgevenelane sai moel või teisel selles sõjas kannatada, kui kaks korda sakslased ja kaks korda venelased neist üle käisid.

Päeva teisel poolel läheme Minskist 60 km kaugusel olevasse Dudutki vabaõhumuuseumi, kus näidatakse ja pakutakse Valgevene rahvuslikku käsitööd ning toite, sealhulgas kohapeal turistide silme all aetavat puskarit.

10.05.2019

Hommikusöök. Seejärel külastame Stalini liine. Tegemist on Minski kunagisele kaitseliinile rajatud vägeva välimuuseumiga, kust ei puudu Stalini monumendid ja rikkalik kogu nii Vene kui Saksa sõjamasinaid, aga kus saab tasu eest ka raskekuulipildujast tulistada ja tankisoomusel end sõidutada lasta.

Tagasi linnas, läheme Minskis elava eestlase juhendamisel bussiga huvitavale linnaekskursioonile. Edasi külastame kuulsat Komarovka turgu. Omapärase maitsega juustuküpsised, „Kommunarka“ nostalgiakommid, apteegid meil kättesaamatute ravimitega, marineeritud küüslauk jne. Ning kuulus (suitsutatud) soolapekk, mida, tõsi küll, Euroopa Liitu tuua ei tohi.

11.05.2019

Hommikusöök hotellis, millega jätame hüvasti. Seejärel sõidame Minskist sajakonna kilomeetri kaugusel olevatesse UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvatesse, viimase peal restaureeritud Miri ja Nesviži lossidesse. Õhtuks jõuame 130 000 elanikuga Lida linna.

12.05.2019

Hommikusöök hotellis. Järgneb külaskäik kristallitehasesse „Neman“, kus näeme nii klaasi puhumist kui töötlemist ja kristalli lihvimist, aga külastame ka tehase muuseumi ja võimalusel tehasepoodi.

Seejärel alustame koduteed ja hilisõhtul oleme Pärnus.

Hind: 340 eurot koht kaheses toas.

Hind sisaldab:

Bussitransporti Pärnust Pärnuni

4 ööbimist koos hommikusöökidega Minski ja Lida hotellides

Valgevene viisat koos tervisekindlustusega

Vajalik vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu kehtiva passi olemasolu

Info ja registreerimine hiljemalt 15.aprill 2018

info@venderloo.ee

Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441