Valgevene 8.-11. mai 2018: reis täis üllatusi!


Reisikava:

8.05.2018
Varahommikul Pärnust väljasõit. Läbi Läti ja Leedu Valgevenesse, õhtuks jõuame Minskisse ja majutume hotelli. Piinlikult puhas, euroopalike mallide järgi uusehitistega Minski kesklinn on pimedas illumineeritud ja nii kaunis kui ohutu paik õhtuseks jalutuseks.

9.05.2018
Hommikusöök hotellis. Lõunani vaba aeg, mil võimalik jälgida Minskis toimuvat suure isamaasõja traditsioonilist võiduparaadi ja selle ümber käivat rahvapidu. Ei saa unustada, et Valgevenest käis sõda üle sakslaste Moskva poole minnes ning teist korda laastati seda maad ja rahvast, kui venelased sakslasi Berliini poole tõrjusid. Iga kolmas valgevenelane sai moel või teisel selles sõjas kannatada.
Päeva teisel poolel läheme Minskis elava eestlase juhendamisel huvitavale linnaekskursioonile, õhtul on kavas lähem tutvumine kohaliku köögi hõrgutistega.

10.05.2018
Hommikusöök. Seejärel külastame kuulsat Komarovka turgu. Toiduainetega kauplevas hallis on saada nii mõndagi eestlasele eksootilist hapendatud aiaviljadest rohelise apteegi ravimiteni, samas on ka väliturg.
Seejärel alustame sõitu Lidasse, külastades teel Stalini liine. Tegemist on Minski kunagisele kaitseliinile rajatud vägeva välimuuseumiga, kust ei puudu Stalini monumendid ja rikkalik kogu nii Vene kui Saksa sõjamasinaid, aga kus saab tasu eest ka raskekuulipildujast tulistada ja tankisoomusel end sõidutada lasta.
Õhtul jõuame Lidasse ja majutume hotelli. Hea võimalus jalutada vanalinnas ja pargis restaureeritud kindluse ümber.

11.05.2018
Hommikusöök hotellis. Järgneb külaskäik klaasi- ja kristallitehasesse „Neman“, kus näeme nii klaasipuhumist kui kristallanumate töötlemist ning astume sisse ka ülirikkaliku valiku ja ulmeliselt odavate hindadega tehasepoodi.
Seejärel hakkame kodu poole sõitma, hilisõhtuks oleme Pärnus.

Hind: 295 eurot koht kaheses toas.

Hind sisaldab:
Bussitransporti Pärnust Pärnuni
3 ööbimist koos hommikusöökidega Minski ja Lida hotellides
Valgevene viisa koos tervisekindlustusega

Vajalik vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu kehtiva passi olemasolu
Info ja registreerimine hiljemalt 31. märts 2018
info@venderloo.ee
Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441