Uus võimalus avastada Gruusiat! Müüdud. Varsti kevadine reis müügis


Gruusia, tänapäeval ka Georgia, see on maailma üks vanemaid kultuurihälle ja läbi sajandite muutumatu elustiil, ürgne loodus koos eestlasele hoomamatute mägedega, Musta mere äärsed kuurordid, veinid ja ülirikkalikud söögilauad, Gruusia hoogsad tantsud ja tumedat verd sõbralik rahvas. Gruusia on tänapäeva eestlasele suuresti avastamata maa. Viga, mida saab parandada!

Venderloo korraldab 10.-14. oktoobril ehk just siis, kui õhu- ja veesoe on ametliku turismihooaja just lõpetanud Gruusias eestlasele kõige sobivam, samuti on küps kõik aias ja põllul kasvav, reisi Kutaisi ja Batumi ning vaatab ära ka kõik muu huvitava, mis nende kahe linna vahele jääb. Tule kampa!

Reisikava

10.10.2018

Väljasõit Pärnust öösel kell 1.00 Riia lennujaama, kust kell 5.15 väljub Wizzairi otselend Riia-Kutaisi.

Lennuk maandub Kutaisis, kus kunagi legendi järgi maabusid ka kuldvillakut otinud argonaudid, kell 10.10. Hommikusöögil proovime ära esimese hatšapuri ehk gruusia kuulsa juustupiruka ning seejärel ootab meid buss, et viia läbi ajaloolise Imereetia ja Guris, üle Surami kuru ja läbi mägedesse rajatud tunneli 150 km kaugusele Batumisse. Teel külastame teemaparki ehk Mini-Gruusiat, mis annab väikeste makettide abil sellest maast kena ettekujutuse.

Batumis majutume rannaäärsesse hotelli ja seejärel viiakse meid linnaekskursioonile. See kauni kesklinna ja luksusliku rannapromenaadiga linn Musta mere ning lummavate mägede vahel võlub palmialleede, värviliste ja tantsivate purskkaevude, merepargi, võimalusega sõita üle linna köisraudteega, aga ka ülimaitsva kohaliku köögi ja kalaturuga, kus teie näidatud mereannist teile kohe roog tehakse. Batumi on unikaalse kliima ja vapustavate kontrastidega, samas ülisõbralike grusiinide linn.

11.10.2018

Vaba aeg rannapuhkuseks ja Batumi omal käel avastamiseks. Soovijatel on võimalus väljasõiduks mägedesse. Batumi kuulsa botaanikaaia ehk dendropargi külastus. Päev lõpeb tuju-, muusika- söögi- ja joogiküllase rahvusliku õhtuga kohalikus restoranis.

12.10.2018

Hommikul uudistame Batumi värvikat lõunamaa turgu, proovime nii tuntud kui tundmatuid looduse ande. Seejärel istume bussi ja võtame suuna taas Kutaisile. Teel näeme Gruusia kümne loodusime sekka arvatud 100 miljoni aasta vanust 2,4 km pikka ja kuni 40 meetrit sügavust Martvili kanjonit ning külastame Skaltubo lähedal koobast, kuhu legendi järgi Zeus olla Prometheuse aheldanud. See kaua suletud olnud, aga nüüd põhjalikult renoveeritud kilomeetrine maa-alune matk viib läbi kuue koopa, näitab stalaktiite ja stalagmiite, kivistunud kosku, kardinaid, koopapärle ja maa-aluseid jõgesid.

Järgmiseks peatume Sataplia sauruste mäel, kus näeme eelajalooliste elukate jalajälgi, jalutame kõrgetes koobassaalides ja imetleme vaateplatvormilt Kutaisit.

Õhtuks jõuame Kutaisi, majutume hotelli.

13.10.2018

Gruusia rahvaarvult (235 000) teine linn Kutaisi oli teisel aastatuhandel enne Kristust legendaarse Kolhise pealinnaks, esimese meie aja aastatuhande lõpus Imereetia keskusena sisuliselt Gruusia pealinn. Ajalugu säilitavad tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetav Bagrati katedraal ja Gelati klooster, kus teiste kuningate seas puhkab ka maa suurim valitseja David Ehitaja. Tänapäeval töötab Kutaisis Gruusia parlament, 2012. aastal avati uus ülimoodne parlamendihoone. Kõike seda tutvustatakse meile ja antakse soovitusi, kuhu ning mida omal käel avastama minna, põhjalikul linnaekskursioonil.

14.10.2018

Kell 8 viib buss meid hotellist Kutaisi lennujaama. Kell 10.40 väljub Wizzairi otselend Kutaisi-Riia. Lennuk maandub Riias kell 13.25, misjärel toob Venderloo buss reisiseltskonna kella 17ks Pärnu.

Hind: 690 eurot koht kaheses toas.

Hind sisaldab:

Otselende Riia-Kutaisi ja Kutaisi-Riia;
Bussitransporti Pärnus Riiga ja tagasi;
4 ööbimist Batumis ja Kutaisis koos hommikusöökidega;
Tervitushommikusööki saabumisel Kutaisis
Kohalikke transfeere Gruusias;
Linnaekskursioone Batumis ja Kutaisis;
Rahvuslikku õhtut Batumis.

Lisatasu eest:

Koht üheses toas lisaks 60 eurot;
Väljasõit mägedesse;
Piletid vaatamisväärsustel.

Venderloo korduvreisijatel on erinevad soodustused.
Pass peab kehtima 90 päeva alates 14.10.2018.
Soovitame teha tervisekindlustuse.

Gruusiasse reisimine on Eesti kodanikule kehtiva passi alusel viisavaba.
Kohalik aeg on Eesti ajast 1 tund ees.
Gruusias on käibel rahvuslik valuuta lari (GEL), mille kurss euroga on umbes 1 euro = 2,45 lari.
Gruusias on kombeks anda teenindajale jootraha.
Gruusias peavad nii naised kui mehed pühapaikadesse sisenedes olema sündsalt riides.
Wizzairiga lennates saame kaasa võtta vaid käsipagasi.