Petseri – Pihkva – Novgorod

24-27.09.2020

Reisikava:

Neljapäev, 24. september

Kell 8 väljasõit Pärnust teatri eest.

Eesti-Vene riigipiiri ületame Luhamaa piiripunktis.

Esimene pikem peatus on Petseris, kus külastame 1473. aastal asutatud mungakloostrit. Siseneme legendiga seotud Vereteed pidi, loodetavasti saame ka maa-alustesse koobastesse, kuhu on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja üliku, keerame õuekaevu ratast, joome püha vett ja jääme imesid ootama. Petseris otsime ka lõunasöögikoha ja (kui piiri ületus laabub ning meile aega jätab) külastame linnamuuseumi. Seal eksponeeritakse 1945. aastani Setumaa pealinnaks olnud Petseri elu kodanliku Eesti ajast tänapäevani, väljas on suur hulk hõbedasi setu ehteid.

Vastu õhtut jõuame 200 000 elanikuga Pihkvasse ehk Pskovi, kus majutume hotelli ning jääb aega ümbruskonnas jalutamiseks ja õhtueineks.

Reede, 25. september

Pärast hotelli hommikusööki külastame Pihkva võimsate müüridega Kremlit ja selle kuldkupliga Troitski katedraali. Giidiga linnaekskursioon.

Suure ja tasase Velikaja jõe kallastel kõrgub kindlus ja vanalinn. Teatavasti toimus 1242 just Pihkva lähistel suur Jäälahing ordurüütlite ja vürst Aleksander Nevski vägede vahel. Oletatava lahingupaiga lähedale on 1993 püstitatud 30 meetri kõrgune mälestussammas Nevskile ja tema družiinale.

Seejärel sõidame edasi ligi 200 km kaugusel asuvasse Pihkvaga rahvaarvult samasse klassi kuuluvasse vanasse hansalinna Veliki Novgorodi ehk lihtsalt Novgorodi.  Linna asutas viikingitaustaga varjaag Rjurik 862. aastal ja see on ka Vene riigi loomise aasta!

Majutume hotelli.

Naudime huvitavaid ja taskukohaseid söögikohti, soovi korral teeme õhtul ühiskülastuse suurde kaubanduskeskusse.  Jääb ka vaba aega kohalikku elu-olu ja miljööd nautida.

Laupäev, 26. september

Hommikusöök hotellis, pärast mida teeb kohalik linnagiid meile ekskursiooni.

Tuhande kiriku linnaks kutsutavas ja UNESCO maailmakultuuri pärandi nimekirja kuuluvas Novgorodis käime linnasüdames olevas Kremlis, mis kõrgub oma punastest tellistest müüride ja paljude kirikutega Volhovi jõe kaldal, samuti linna õnne ja saatuse hoidjaks kutsutavas Sofia katedraalis. Võimalik on külastada kuulsat väärisesemete ekspositsiooni Granovitaja Palata.

Seejärel külastame Ilmeni järve kaldal, otse Volhovi jõe alguses paiknevat Venemaa vanimat, Jurjevi kloostrit. Klooster sai oma nime vürst Jaroslav Targa ristinime Georgi ehk Juri järgi. Sellesama Targa järgi, kes praegusest Tartust, toona Dorpatist, Jurjevi (Juri oma!) tegi.

Kui Vitoslavlitšis Venemaa puuarhitektuuri muuseumis on restaureerimistööd lõppenud, käime ära ka seal. Õhtul on vaba aeg täiendavaks Novgorodiga tutvumiseks, ka siseturul käimiseks.

Pühapäev, 27. september

Hommikusöök hotellis, soovijatele anname aega turu või Lenta kaubanduskeskuse külastamiseks, seejärel keerab meie buss nina kodu poole.

Lõunasöögiks peatume taas juba tuttavas Pihkvas. Teel piiri poole teeme peatuse kunagi Novgorodi ja Pihkvamaa piirikindlusena (alles varemed) tähtsat rolli mänginud Irboskas. Naudime kaunist vaadet Irboska orule ning käime Irboska imettegevatel allikatel, mille vesi garanteerib, et saate rikkaks ja terveks ning jääte nooreks ja ilusaks. Kes tahab imevett kaasa, varub selleks oma nõu! Allikaid on 12 nagu apostleid: ühe allika vesi annab tervist, teine õnne, kolmas armastust jne.

Ületame taas piiri ja oleme õhtuks tagasi Pärnus.

Hind:

329 eurot

Hind sisaldab:

  • Bussitransporti kogu reisi vältel;
  • Majutust 1 öö Pihkva ja 2 ööd Novgorodi hotellis koos hommikusöökidega kaheses toas;
  • Venemaa viisat ja kindlustust;
  • Reisisaatja-giidi teenust;
  • Pihkva ja Novgorodi linnaekskursioone;

Hind ei sisalda:

  • Pileteid ja pääsmeid
  • Vabatahtlikult kohustuslikke annetusi kloostrites

Teadmiseks:

Õigeusu kirikutes ja kloostrites on naistel kohustuslik katta pea ja õlad (salli või pearätiga) ja soovitavalt kanda kleiti või seelikut. Mehed ei tohi siseneda lühikestes pükstes.

Kloostrid ja katedraalid on üldjuhul tasuta, kuid neis oodatakse 150 rublast (veidi üle 2 euro) algavaid annetusi. Irboska külastus maksab 100 rubla (1,4 eurot), Novgorodi Granovitaja Palata 150 rubla jne.

Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt meist mitteolenevatest põhjustest.

Kohustuslik passi olemasolu, mis kehtib 90 päeva pärast 27.09.2020

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse. Seda on võimalik sõlmida meie kaudu!

Kõigil reisijatel on kohustus tutvuda meie reisitingimustega!

Info ja registreerimine hiljemalt 14.09.2020

info@venderloo.ee

tel. +372 44 71 092 või +372 50 26 441

Registreeri Pihkva-Novgorodi reisile 24-27.09.2020

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Print Friendly, PDF & Email