Lauatenniseveteranide suurturniir Minskis

1.-5. mai 2019 (vt. lisainfo)

Reisikava:

01.05.2019

7.00 stardib Eestis suurima Valgevene reiside korraldamise kogemusega bussifirma Venderloo reisibuss Pärnust (vajadusel tuuakse tallinlased-tartlased selleks ajaks Pärnu).

19.00 paiku saabume läbi Läti ja Leedu sõites, kaht peatust tehes ja Leedu-Valgevene piiri ületades Minskisse. Kohe käime ultramoodsa rahvusraamatukogu vaateplatvormil õhtuse linna panoraami vaatamas, seejärel majutume kaheks ööks kesklinna Jubileinõi hotelli.

02.05.2019

9.00 läheme kohaliku eestlase juhendamisel bussiga linnaekskursioonile. Seejärel sõidame Dudutki vabaõhumuuseumi (kus näidatakse ja antakse proovida Valgevene rahvuslikku käsitööd ja toite, sealhulgas puskarit).

Õhtupoolikul on võimalik omal käel või reisisaatja abiga linna ja kaubandusega tutvuda.

Õhtul korraldame soovijatele Minski rahvusrestoranis Traktir muusika-, toidu- ja joogiküllusliku peo.

03.05.2019

8.00 käime ära Stalini liinidel liinidel (kus saab tankiga sõita, püssist ja kuulipildujast lasta, seal on esinduslik sõjatehnika väljapanek).

Lõunast kolime kaheks järgmiseks ööks Minski kesklinnast 15 km kaugusele Raubitšisse, kus veteranide turniir toimubki. Majutume korraldajate broneeritud hotelli, kust on mänguhalli 100m.

Kuni kella 14ni saame mänguhallis registreeruda, 15.30 algavad veteranide turniiri kõigi vanusegruppide alagrupid (täpsem ajakava selgub vastavalt osavõtjate arvule alles 2019 märtsis). Kavas on nii üksik- kui paarismängud. Vanusegrupid on: 30-39, 40-49, 50-59, 60-64, 65-70, 71-75 ja 75 ning vanemad.

04.05.2019

Mängijatel on hommikupoole veel üksik- ja paarismängude alagrupid, pärastlõunal algavad veerand- ja poolfinaalid, samuti vabatahtliku osalusega lohutusturniirid (korraldamine sõltub osalejate massist).

Saatjatel ja mängu lõpetanutel on vabakäigupäev kas (eriti laskesuusa) spordilinnakus Raubitšis või Minskis, kuhu läheme oma bussiga külastama kuulsat Komarovka kinnist toiduturgu. Omapärased juustuküpsised, „Kommunarka“ kommid, apteegid meil kättesaamatute ravimitega, marineeritud küüslauk jne. Ning kuulus soolapekk, mida, tõsi küll, Euroopa Liitu tuua ei tohi.

Soovitame külastada ka väga suurt Ždanovitši turgu (marsa 56, hind 1 rubla sõit või taksoga kesklinnast 10 rubla), kus lisaks toiduhallidele on nädalavahetustel ka vanakraamiturg „Imede põld“.

05.05.2019

Hommikul on Raubitšis turniiri vanusegruppide finaalid, kell 14 lõpetamine ja seejärel asume koduteele. Kella 2-3 paiku öösel jõuame Pärnu. Juhul, kui keegi meist finaalidesse ei jõua ja kõigi soov on varem kodu poole startida, siis see on konsensuse küsimus.

Hind:

Üks inimene kaheses toas 325 eurot.

Hind sisaldab:

Bussitransporti Eestist Minskisse ja kogu Valgevenes olemise ajal.

2 ööd Minski ja 2 ööd Raubitši hotellis

reisisaatja-giidi teenust, Minski linnaekskursiooni

Valgevene viisat ja kindlustust

Hind ei sisalda:

Turniiri osavõtutasusid (10 eurot per klass, igaüks maksab registreerimisel)

Toitlustamist Raubitšis (10 eurot päev, samuti registreerimisel)

Pääsmeid vaateplatvormile (4 eurot), Dudutkisse, Stalini liinidele (kumbki umbes 6 eurot), tankil sõitu, paugutamist jne

Peoõhtut rahvusrestoranis (35 eurot)

Vajalik vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu kehtiva passi olemasolu.

Registreerimine ja maksmine hiljemalt 10. aprilliks 2019 (vajalik hotellide broneerimiseks, viisade taotlemiseks jne). Vajalik on passipilt, täidetud viisaankeet (ka sünnilinn!), pass ja raha. Maksta saab nii sulas kui ülekandega. Tähtajast hiljem reisisoovi avaldunuid üritatakse mitte maha jätta, aga kiir- või individuaalviisa läheb rohkem maksma.

Tähelepanu! Reis toimub vaid juhul, kui lauatenniseveterane, nende saatjaid ja muidu huvilisi koguneb vähemalt 20! Ülempiiri ei ole.

Info aadressil info@venderloo.ee

Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441 või Enn Hallik +372 5103 712.

Lisainfot turniirist ja Raubitšist

  1. Tegemist on traditsioonilise ja tippude osas Valgevene kõige kõrgetasemelisema rahvusvahelise veteranide turniiriga Belarus Veterans Open, kus alati osavõtjaid kokku kuni 250. Mängijate tase on väidetavalt kuni kunagiste teeneliste meistersportlasteni, alumist taset ei tea. Tähelepanu – vanusegrupid algavad juba 30. eluaastast!
  2. 2019. aasta turniiri täpne juhend pannakse Valgevene Lauatenniseliidu kodulehele www.bttf.by üles 2019 märtsi keskel.
  3. Osavõtumaks ühes vanuseklassis osalemiseks on umbes 10 eurot.
  4. Korraldajad pakuvad turniiri ajaks toitlustamist, mis on 10 eurot kolme söögikorra kohta päevas.
  5. Korraldajad pakuvad Raubitšis majutust umbes 20 eurot inimese kohta päevas. Kui aegsasti broneerida, jätkuvat kohti ka mängijate saatjatele. Samas olevat Raubitšis piisavalt võimalusi ka eraviisiliselt elamine üürida. Samuti on võimalik soovi korral elada 15 km kaugusel Minskis ja liigelda võistluspaika odava marsruuttakso või samuti väga odava taksoga.
  6. Raubitšit hakati arendama 1974. aasta laskesuusa MMiks kohta otsides. Sest ajast on seal peetud nii MMe kui suur arv MK-etappe. Kohta kutsutakse sooja kliima, lumerohkuse ja metsaste küngaste tõttu Valgevene Šveitsiks. Suusaalade kõrval on seal jäähallid, suvel on Raubitši Valgevene paljude suvealade treeningbaas ja sportliku väljasõidu meelispaik Minski inimestele. Sestap on seal tänapäeva Valgevenele kohaselt moodsad euroopalikud majutus-, toitlustus- ja sportimisvõimalused.