Reis merevaigumaale

Palanga ja Kaliningrad

05.-09.08.2020

Reisikava:

 1. päev

Kell 6 väljasõit Tallinnast Rahvusraamatukogu eest, kell 8 Pärnust Endla teatri eest.

Teel külastame Läti üht kuulsamat, Rundale lossi. Väljast barokk-, seest rokokoostiilis 138 ruumiga lossi ehitas kuulus arhitekt Rastrelli ja Rundale loss koos ümbritseva pargiga on Läti üks tähtsamaid vaatamisväärsusi.

Edasi sõidame Leedu linna Šiauliaisse, enne seda peatume Ristimäel. Sadade aastate jooksul on palverändurid sinna toonud üle 200 000 risti, 1993 tegi seda ka Rooma paavst.

Ööbima jääme Šiauliaisse või lähistele.

 1. päev

Hommikusöök hotellis.

Võtame suuna Kaliningradile. Ületame Leedu-Venemaa piiri.

Lõuna Kaliningradis.

Ülevaatlik ekskursioon „Õhtune Kaliningrad“. Marsruut hõlmab linna peamised vaatamisväärsused. Koos jutustustega alates preislastest ja rüütlitest kuni tänapäevani näeme palju huvitavat: Lenini prospekt, monument Emake Kodumaa, Võidu väljak, Kristuse katedraal, FSB maja (endine politsei peahoone), Peeter I mälestussammas, Võidu prospekt, juugendstiilis villad, vesilennuk B-12, ookeanipüügi pioneeride mälestussammas, Nikolai Imetegija monument, spordipalee Junost, Immanuel Kanti saar ja palju muud.

Majutus kahekohalistesse tubadesse hotellis. Puhkus.

 1. päev

Hommikusöök hotellis.

Sõidame Jantarnõisse. See on reis päikesekivi imelisse maailma Jantarnõi asulas, mis on tuntud kui suurim merevaigu leiukoht. Reisi jooksul saame teada kõik päikesekivi kaevandamisest, ümbertöötlemisest ja imelistest omadustest, külastades Merevaigukombinaadi karjääri vaateplatvormi, kust avaneb 50 meetri kõrguselt panoraamvaade kaevandusele. Seal asub ka Merevaigupüramiid, mis tehti 800 kilogrammist merevaigust. Näha saame  Merevaigupuud ja Teutooni ordu rüütlit. Külastajatele avaneb võimalus end proovile panna merevaigukaevurina ning leida merevaiku spetsiaalsest liivakust.

Mehed võivad proovida selga keskaegse rüütli rüüd, naised preisi daami riideid. Samuti näeme Jantarnõi asula peamisi vaatamisväärsusi – Kaasani Jumalaema Imettegeva Ikooni Kirikut, meistrite ja mitmesuguste suveniiripoekeste väljakut, promenaadi ja Anna šahti. Meistrite väljakul saame lisatasu eest osaleda merevaigust ehete tegemise meistriklassis.

Edasi sõidame Svetlogorskisse. See on Kaliningradi ranniku kõige ilusam ja mugavam kuurort, kus on iga ilmaga hea jalutada vanade hoonetega ääristatud tänavatel. Peaaegu kõik majad on muinasjutulised oma kivikatuste ja tornikestega.

Kell 18 on õhtusöök lossis Nesselbeck. See on keskaegne rüütliloss, mis taastatud oskuslikult vanade jooniste järgi (Teutooni ordu kindluse täpne koopia). Peale õhtusööki on võimalus külastada keskaegsete piinamiste ja karistuste muuseumi.

Naaseme Kaliningradi hotelli. Puhkus.

 1. päev

Hommikusöök. Vabastame toad.

Kell 9 algab ekskursioon mere, düünide ja linnuhäälte maailma marsruudil Kura maasäär – Lesnoje ja Rõbatši asulad – Efa düün. Külastame ökoloogilist marsruuti „Tantsiv mets“, näeme liikuvaid liivadüüne rannal ning kuni 40 meetri kõrgusi metsastunud düüne. Kuulame linnulaulu ja võimalik, et kohtume ka kartmatute põtrade, metskitsede, metssigade ja rebastega. Kuldsed rannaliivad soojendavad alati külaliste südameid ja jäävad mälestusse.

Ekskursiooni programmis on kalasuitsutaja erapoe külastus, kus pakutakse värskelt püütud kalast spetsiaalselt meile valmistatud lõunat, saame degusteerida ka vene jooki Medovuha.

Lõuna ajal ületame Leedu-Vene piiri Nida poolsaarel, külastame Juodkrante 40 maagilise puuskulptuuriga nõidade mäge. Enne Kura maasäärelt mandrile minekut külastame delfinaariumi ja meremuuseumi. Ööbime Klaipeda lähedal.

 1. päev

Koduteel põikame sisse Palangasse, kus käime ära merevaigumuuseumis. Jalutame tunnikese kuulsal mere äärde viival promenaadil ja jätkame koduteed. Õhtuks jõuame koju.

Hind: 490 eurot/in

Hind sisaldab:

 • mugavustega reisibussi kogu reisi vältel
 • majutust 4 ööd hotellis kaheses toas koos hommikusöökidega
 • Kaliningradi linnaekskursiooni
 • ekskursiooni Jantarnõisse ja Svetlogorskisse
 • ekskursiooni Kura säärele
 • teenuste paketti Kaliningradis (õhtusööki lossis, kaht lõunasööki, piletit merevaigukombinaadi vaateplatvormile. Kura maakitsuse keskkonnamaksu)
 • e-viisa ja kohustusliku reisikindlustuse vormistamise
 • reisisaatjateenuse kogu reisi vältel

Lisatasu eest:

 • sissepääs Rundale lossi koos aia külastusega 13 eurot
 • merevaiguehete tegemise meistriklass Jantarnõis 5,5 eurot
 • merevaigukombinaadi näitusesaal (alternatiiv merevaigumuuseumile) 5,7 eurot
 • Klaipeda delfinaariumi ja meremuuseumi pilet 10 + 10 eurot
 • Palanga merevaigumuuseumi pilet 4 eurot

*Piletihinnad põhinevad interneti kodulehtede andmetel seisuga 01.03.2020.

Info ja registreerimine hiljemalt 01.07.2020

info@venderloo.ee

tel. +372 44 71 092 või +372 50 26 441

Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi sõltuvalt meist mitteolenevatest põhjustest.

Registreeri Kaliningradi reisile 05-09.08.2020

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

Print Friendly, PDF & Email