Ida-Virumaa pärlid ja „Kremli ööbikud“ 2019

Reisikava:

Laupäev, 24. august

Väljasõit Pärnust kell 9. Rakveres kohvipaus ja jalasirutus kaunil keskväljakul, kus ka Arvo Pärt ehk „Poiss jalgrattaga“.

Pärastlõunal jõuame Narva, kus kell 15 algab kohaliku giidiga pooleteisttunnine linnaekskursioon piirilinna põnevates ajaloolistes ja uusaegsetes paikades. Ekskursiooni järel on soovijail võimalus külastada omal käel Narva linnusmuuseumi.

Kell 19 algab Narva Kreenholmi saarel, mida kunagi piirasid Narva kose joad ehk unustuse jõgi, ja olid kunagi Joala mõisa maad, Jaak Joala surematute laulude kontsert. Lavale tulevad Märt Avandi, Juss Haasma, Saara Kadak, Tambet Seling jt.

Neil, kes kontserdipiletit ei lunastanud, vaba aeg ja voli Narvas.

Kontserdi lõppedes sõidame ööbima Toila spaasse.

Pühapäev, 25. august

Hommikusöök Toila spaas, seejärel võimalus nautida spaamõnusid ja jalutada kuulsas Oru pargis.

Kell 12 alustame kahe huvitava peatusega koduteed. Esmalt külastame Vaivaras Sinimägede muuseumi ja memoriaali. Tegemist on 1944. aasta juulis-augustis Lastekodumäel, Tornimäel ja Grenaderimäel toimunud Saksa ja Vene vägede lahinguga, milles langes üle 10 000 nõukogude ja 2000 saksa poolel võidelnut, aga Vene väe kinnipidamine andis ligi 100 000 eestimaalasele võimaluse läände põgeneda.

Seejärel teeme peatuse kunagises kinnises linnas Sillamäel, kus jalutame mereni laskuval Peterhoffi meenutaval ja mullu prillikiviks renoveeritud promenaadil ning külastame põneva sünnilooga imposantset raekoda.

Õhtuks jõuame Pärnu.

Hind: 149 eurot koht kaheses toas. Ilma kontserdipiletita 114 eurot.

Hind sisaldab:

Bussitransporti ja reisisaatjat kogu reisi vältel

Ööbimist koos hommikusöögi ja spaa külastusega Toilas

Kremli ööbikud“ kontserdi piletit (täispaketi puhul)

Sinimägede muuseumi piletit

Info ja registreerimine hiljemalt 15. augustil 2019 (või kuni pileteid jätkub)

info@venderloo.ee

Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441